W nowym roku wzrosła wysokość kary za brak OC pojazdu!
28.02.2023

W nowym roku wzrosła wysokość kary za brak OC pojazdu!

Obecnie wszędzie jesteśmy w stanie zauważyć zmiany cenowe lub wysokości kar.

Nowy rok poza zmianą taryfikatora w przypadku wykroczeń drogowych, to również zmiana w wysokości kar za brak obowiązkowego OC pojazdu w związku ze zmianą pensji minimalnej. Brak ubezpieczenia – często wynika z zapomnienia lub braku doinformowania.

Jednym z powodów jest posiadanie pojazdu niesprawnego, który nie wyjeżdża na drogi. Zgodnie z prawem, na nieszczęście posiadaczy, taki pojazd musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeżeli pojazd stoi nieużywany i nieubezpieczony, kara może znacząco uszczuplić portfel właściciela.

Druga sytuacja, w której może się okazać, że nasz pojazd nie ma ubezpieczenia, jest po zakupie z polisą poprzedniego właściciela. Niestety mało nowych nabywców pojazdów ma świadomość, że w momencie, kiedy w nowym pojeździe kończy się polisa zawarta przez poprzedniego właściciela, nie zostanie ona automatycznie wznowiona. Dlatego warto zastanowić się czy po zakupie jeździmy na polisie poprzedniego właściciela i pilnujemy terminu jej zakończenia, czy zawieramy nową polisę jako nowy właściciel pojazdu.

W trzecim przypadku również możemy się zaskoczyć, kiedy okaże się, że nasz pojazd nie ma ubezpieczenia pomimo, że nie jest to pojazd świeżo kupiony i poprzednia polisa została zawarta przez nas. Powodem takiej sytuacji jest, kiedy rata ubezpieczenia nie została opłacona. W momencie kiedy termin naszego ubezpieczenia mija, nie zostanie ono wznowione automatycznie.

W Assecuriato Ubezpieczenia informujemy o zbliżającym się terminie zawarcia nowego ubezpiecznia oraz szukamy najlepszej oferty na następny rok!

Sprawdź naszą ofertę

Ubezpieczenie OC/AC pojazdu
Ubezpieczenie OC/AC pojazdu
Ubezpieczenie majątku
Ubezpieczenie majątku
Ubezpieczenie firmy
Ubezpieczenie firmy
Ubezpieczenie NNW Szkolne
Ubezpieczenie NNW Szkolne
zobacz wszystkie ubezpieczenia